Biz Sizi Arayalım

0262 349 22 00 info@biyosan.com

Tahtakurusu

Tahtakurusu fizyolojik açıdan 6 ayağa sahip küçük yapılı karın kısmı biyolojik yapısıyla daha geniş hayvanlardır. 2.5 mm boy oranına sahiptir. Tahtakurularının bir başka özelliği yapı itibarı ile besin bulamasa dahi uzun yıllar yuva yaptıkları yerlerde yaşamalarıdır. Tahtakuru ları kanla beslenirler ve buda bilindiği üzere biz canlılarda bulunur. Emme yöntemiyle sağlığımıza etki ederler. Tahtakuruları gözle görülebilme imkânı zayıf bölgelerde yumurtlama şeklinde ürerler. Her yumurtlama dönemi yüzlerce yumurtasını meskûn mahallerde her yere bırakabilme özellikleri vardır. Tahtakurusu çok çabuk istila yöntemi izlediğinden müdahalede geç kalınmamalıdır. Temizliğin eksik kaldığı yerlerde ortaya çıkarlar, yaşam alanlarımıza evcil hayvan türleri ve eşya yoluyla girebilirler. Bulunduğumuz mekânlarda genelde gece harekete geçerler bu sayede fark edilmesi güçleşir. Tahtakurusu kesin çözümü profesyonel ilaçlama yöntemidir. BİYOSAN ÇEVRE SAĞLIK siz müşterilerimizden aldığı destek sayesinde bu garantiyi vermektedir.

Sağlığımıza zararları:
Tahtakurusu öncelikle kan emerek beslendiği için ısırılan bölgede fizyolojik rahatsızlık yanında başka bir konakçı üzerinden depoladığı kanı vücudumuza zerkedebilir. Bu sayede taşıdığı kandaki mikrop vücudumuza girmiş olur ki bu bizler için tehlikeli bir durum arz eder. Tahtakurusu ısırığı vücudu duyarlı şahıslarda kanamalı kabartılar, ürtiker ve ödem örnekleri göstermiştir. Tahtakurusu kan emici özelliğine hitaben vücutlarımızda çıban şeklinde izler çıkartır. Bunların yanında alerjik reaksiyonlarda mevcuttur. İhtimal dâhilinde olan bir başka özelliği özellikle hanımlarımızın duyarlı olduğu bir konudur ki buda görünümdür. Tahtakurusu emdiği kanın atığını evlerimizin her bölümüne leke şeklinde izler bırakarak atarlar Tahtakurusu amatörce imhaları halinde ve dışkı bıraktıklarında pis kokular yayarak yaşam alanlarımızı uygunsuz hale getirirler. BİYOSAN ÇEVRE SAĞLIKyaşam alanlarınızın ferahlığı için bu göreve taliptir.
Mücadele yöntemleri:
Tahtakurusu mücadelesi her haşerede olduğu gibi profesyonel ve yasal firmalarla sağlanmalıdır. Amatör yaklaşımlarda kullanılan ilaç miktarı mutlaka az gelecek ve çoğalmasını tetikleyecektir. Tahtakurusunun bulunması ve imhası için siz değerli müşterilerin cebini ve vaktini düşünen profesyonel firmaları tercih etmeniz sizin lehinize bir durumdur. Tahtakurusu sağlığımız yanında eşyalarımıza da zarar verebilir. Kullandığımız nitelikli ve kaliteli ilaçlar sayesinde ve yerinde yapılan olumlu müdahalelerle siz müşterilerimizin öncelikle sağlığı ve eşyalarınızın ömrü açısından BİYOSAN ÇEVRE SAĞLIK kesin sonuç garantisi vermektedir