Biz Sizi Arayalım

0262 349 22 00 info@biyosan.com

Örümcek

Örümcekler eklembacaklılar sınıfına dâhil, dünyamızın her tarafına dağılmış bir yaşam grafiği izleyen böcek türüdür. Örümcek, bünyesinde sindirim borusu, sinir sistemi, damarlar ve nefes borusu çok ince bir bele sahiptir ki hiçbir canlıda kolay kolay böyle bir özellik yoktur. Örümcek boyları 2 cm ile 35 cm arası değişir. Örümceklerde baş ve göğüs bağdaşmıştır. Bünyesi de tahmin edildiği üzere eğridir. Örümcek ağızlarında iki zehirli çengel ve hissetmek amaçlı iki de ayak bulunur. Ayrıca örümceklerin göğüs bölgelerinde 8 adet de yürümek ve ağlarında kolay dolaşım için ayak bulunur. Örümceklerde 4 çift de göz mevcuttur ve bu gözlerle mükemmel bir görüş yetisine sahiptirler. Örümcekler kanatsız canlılardır ve ayrı eşeylidir. Üremeleri sonrası dişi örümcekde 400 e yakın yumurta döllenir. Bu yumurtaları kendi ağ ipliğiyle yaptıkları kozalarda bırakarak 40 günde yavru çıkmaları sağlanır. Örümcekler sürekli beslenme ihtiyacı hisseder bu yüzdendir ki yapıları sürekli saldırgandır. Örümcek her türlü canlıyla beslenebilirler. Örümcekler ilk olarak avını ısırır ve zehrini zerkederek canlıların içlerini çürütürler ve beslenme ihtiyacını kolayca giderir. Örümcek görüntü kirliliği açısından da oluşumu zararlı bir böcektir. Firmamız BİYOSAN ÇEVRE SAĞLIK olarak bu tür oluşumlara izin vermemek adına yanınızdadır.

Sağlığımıza zararları:
Örümcekler insan sağlığına direk müdahale eden böcekler olmasa bile bu canlıların dolaylı olarak yaşam alanlarımıza kısmı zararları vardır. Örümcek türleri bakımından zehirlide olabilir. Sürekli sal dırgan bir yapıda oldukları ve besin ihtiyacı hissettiği için insanlara da nadir de olsa sokabilirler. Bu sokmanın sonucunda nabızda artma, soğuk terleme, örümcek zehirliyse yüksek ateş ve kusma ve zehir etkisine göre ve müdahalede geç kalındıysa ölüm vakaları görülebilir. Bu tarz çirkin sonuçla karşılaşmamak için önceden önlemlerde BİYOSAN ÇEVRE SAĞLIK olarak yanınızdayız.
Mücadele yöntemleri:
Örümcek sokmalarında her böcek sokmalarında olduğu gibi erken müdahale çok önemlidir. Örümcekler sağlığımız açısından zararları yanında evlerimiz, yaşam sahalarımız gibi alanlarda hoş olmayan kirliliğe sebep olurlar. Örümceğin bulunduğu alanlarda profesyonel ekipman destekli uzman elemanlarca bir ilaç desteği sağlanmalıdır. Bireysel mücadelede kullanılan yanlış ürünler neticesinde sonuç almak problem teşkil eder. Bu problemin ortadan kalkması ve huzurlu ortamlarda yaşam sürekliliği için BİYOSAN ÇEVRE SAĞLIK her zaman yanınızdadır.