Biz Sizi Arayalım

0262 349 22 00 info@biyosan.com

Kene

Keneler örümcekgiller familyasına mensup boyları 1mm ile 5mm arası değişen 6-8 bacaklı uçma ve sıçrama özelliği olmayan zararlılardır. Kene gözsüz bir dış parazittir. Keneler vücutlarında kafa bölgesindeki delme ve emme organları ile emdikleri, yapılarının 250 katı olan kanı emme depolama hâkimiyetine sahiptirler. Keneler genellikle yaşamımıza park ve bahçelerden, yeşil alanlardan ve kümes hayvanları aracılığı ile iştirak ederler. Kenelerin ülkemizi coğrafi konumu gereği çok kapsamlı bir konakçı (barınılan alan) yelpazesi mevcuttur. Son yıllarda gezegenimizde yaygınlaşan ölümlü sonuçlar doğuran Kene hastalığı ile mücadelede kesinlikle geç kalınmamalıdır. BİYOSAN ÇEVRE SAĞLIK olarak firmamız bunun önceliğini sizlere sağlamayı kendine görev edinmiştir.

Sağlığımıza zararları:
Keneler vücut sağlığımız açısından öncelikli önem arz ederler. Kenelerin ısırmaları ile yaşam sürelerimize direk olarak müdahaleleri söz konusudur. Keneler kan emici yaratıklardır. İnsan vücuduna yapışma süreci ile başlayan zincir deriden kan alım süreciye devam eder ve kan sindirimi sırasında bünyemize bir sıvı salgılayarak (bu sıvı içerisinde virüsü ve bakteriyi taşır) son bulur. Bu istenmeyen sonuçlarında başlangıcıdır. Keneler fark edilmedikleri sürece bünyemize yapışmış bir şekilde 2 hafta kadar yaşar ve yüzlerce yumurta (larvada denir) bırakarak kendiliğinden düşerler. Vücudumuza giren kene mikrobu belirtileri ateş, baş ağrısı, kalp sorunu, beyin zarı problemidir. Bunların yanında ve en önemlisi şu an dünyamızda büyük felaketlere yol açan ve ölümcül olan kırım Kongo kanamalı ateşidir. Hastalık içten içe acı veren belirtilerle insan organizmasını yok edici özelliğe (karaciğer yetmezliği, burun ve dışkıda kan, akciğer ve böbrek yetmezliği) sahiptir. Bu tür sonuçların olmaması ve sağlıklı bir yaşam sürülebilmesi için önceden alınmış profesyonel önlemler gerekir. Bu tarz önlemler mutlaka garantili ve kalıtımsal özelliğe sahip olmalıdır. Bu açıdan BİYOSAN ÇEVRE SAĞLIK çareniz olacaktır.
Mücadele yöntemleri:

Kene ısırma sonrası tedavisi çok zor olan bilindik ama yanlış yöntemlerle ölümle sonuçlanan hastalıklar doğurur. Bu hastalıkların asıl sonucu Kene ısırıklarını kendi başımıza amatörce tedaviye çalışmamızdır. Kene ilaçlaması profesyonellik gerektirir, kullanılan ilaçlara özen gösterilmelidir ki olumsuz sonuçlarla karşılaşılmasın. Kene ilaçlama yöntemleri çeşitlidir fakat her ilaçlama sorunu çözmeyeceği gibi kullanılan ürünler keneleri yok edici diğer canlıları imha edebilir. Kenelerin önceden tespiti ve imhası için uygun ilaç ve doz kullanmak profesyonel ellerce ilaçlamak son derece mühimdir. Kullanılan kimyasalların Kene için olduğuna dikkat edilmelidir. Firmamız BİYOSAN ÇEVRE SAĞLIK ilaçlama sizlerden aldığı destek ve güvenle bu alanda her daim yanınızdadır.